Mai jos sunt cateva imagini cu mine si cu desenele mele expuse acolo. Expozitia va ramane deschisa pana in ziua de joi 23 iunie.
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta salon de grafica. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta salon de grafica. Afișați toate postările
joi, 16 iunie 2011
Si a fost si vernisajul salonului de grafica
Azi a fost vernisajul salonului de grafica din Herastrau, expozitie organizata de asociatia artistilor plastici din Bucuresti. Din pacate nu a venit multa lume la vernisaj si nici trecatorii nu prea intrau in sala de expozitie, majoritatea trecand pe langa aceasta si ignorand-o total.
Mai jos sunt cateva imagini cu mine si cu desenele mele expuse acolo. Expozitia va ramane deschisa pana in ziua de joi 23 iunie.
Mai jos sunt cateva imagini cu mine si cu desenele mele expuse acolo. Expozitia va ramane deschisa pana in ziua de joi 23 iunie.
miercuri, 15 iunie 2011
Nu uitati ca maine e vernisajul expozitiei de grafica din Herastrau la care particip si eu cu 14 desene
Maine, Joi 16 Iunie la ora 16 va avea loc vernisajul salonului de grafica din Herastrau, expozitie organizata de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti in pavilionul expozitional B din Herastrau. Cine vrea sa-mi vada cele 14 desene live poate veni. Se ajunge relativ usor de la fantani mergandu-se spre biciclete apoi pe aleea cartii pana la cele doua constructii vopsite in portocaliu, sala fiind cea din stanga.
duminică, 12 iunie 2011
Desenele mele facute cu pixul care participa la salonul de grafica din Herastrau
Acestea sunt cele 14 desene facute cu pixul care participa la salonul de grafica din Herastrau, pavilionul B (de la fantani se merge spre biciclete apoi pe aleea cartii spre Byblos, sala fiind cea din stanga), expozitie organizata de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti. Desenele sunt de vanzare si vor fi expuse acolo pana pe 23 Iunie, zi in care voi fi prezenta si eu acolo de dimineata pana seara.
sâmbătă, 11 iunie 2011
Incepand de azi 14 dintre desenele mele făcute cu pixul sunt expuse la salonul de grafica din Herastrau
Începând de azi 14 dintre desenele mele făcute cu pixul având ca tema cosmosul si femeia tronează pe un perete al Pavilionului B din Herastrau fiind expuse in cadrul salonului de grafica organizat de Asociația Artiștilor Plastici din București.
Joi am adus 7 dintre desene iar azi dimineața le-am adus pe celelalte 7 fiind loc destul pentru toate (Si asa un perete a ramas aproape gol si puteam sa mai aduc inca 15).
Desenele vor putea fi admirate in pavilionul B din Herastrau (In fata Byblosului, se ajungeacolo de la biciclete mergand pe aleea cartilor) pana in data de 23 Iunie. Lucrarile expuse sunt de vanzare.
Vernisajul expozitiei va avea loc in ziua de joi, 16 Iunie.
Va astept la salonul de grafica din Herastrau in fiecare zi pana pe 23 Iunie intre orele 11 si 19.
Joi am adus 7 dintre desene iar azi dimineața le-am adus pe celelalte 7 fiind loc destul pentru toate (Si asa un perete a ramas aproape gol si puteam sa mai aduc inca 15).
Desenele vor putea fi admirate in pavilionul B din Herastrau (In fata Byblosului, se ajungeacolo de la biciclete mergand pe aleea cartilor) pana in data de 23 Iunie. Lucrarile expuse sunt de vanzare.
Vernisajul expozitiei va avea loc in ziua de joi, 16 Iunie.
Va astept la salonul de grafica din Herastrau in fiecare zi pana pe 23 Iunie intre orele 11 si 19.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)










