Se afișează postările cu eticheta tristete. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tristete. Afișați toate postările

duminică, 6 noiembrie 2011

Lacrimi de toamna

Tristete si lacrimi de toamna - Emotie de toamna

Acesta este un desen de toamna care transmite un sentiment tomnatic de tristețe pe care l-am acut azi, un chip trist ca si natura toamna, o privire veșteda precum frunzele ce cad din copaci si lacrimile care curg ca si picăturile de ploaie

luni, 27 decembrie 2010

Istoria artei mele - Tristetea din iarna 2003-2004

Iarna 2003-2004 a fost o perioada trista pentru mine deoarece mi-a murit bunica si o vecina cu care ma intelegeam destul de bine si mama s-a imbolnavit grav. In acea iarna au murit foarte multi oameni. Doar in satul in care locuia bunica au murit 40 de oameni in doua luni, iar la mine pe strada au mai murit inca 4 in afara de vecina de care am vorbit mai sus.
Mai jos sunt niste picturi in care se vede tristetea de atunci.

Oul raului e una dintre picturile prin care am incercat sa ma descarc si sa scor din mine tot ce era rau, toate gandurile negre.


Related Posts with Thumbnails