Acesta este un desen de toamna care transmite un sentiment tomnatic de tristețe pe care l-am acut azi, un chip trist ca si natura toamna, o privire veșteda precum frunzele ce cad din copaci si lacrimile care curg ca si picăturile de ploaie
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta tristete. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tristete. Afișați toate postările
duminică, 6 noiembrie 2011
luni, 27 decembrie 2010
Istoria artei mele - Tristetea din iarna 2003-2004
Iarna 2003-2004 a fost o perioada trista pentru mine deoarece mi-a murit bunica si o vecina cu care ma intelegeam destul de bine si mama s-a imbolnavit grav. In acea iarna au murit foarte multi oameni. Doar in satul in care locuia bunica au murit 40 de oameni in doua luni, iar la mine pe strada au mai murit inca 4 in afara de vecina de care am vorbit mai sus.
Mai jos sunt niste picturi in care se vede tristetea de atunci.
Oul raului e una dintre picturile prin care am incercat sa ma descarc si sa scor din mine tot ce era rau, toate gandurile negre.
Mai jos sunt niste picturi in care se vede tristetea de atunci.
Oul raului e una dintre picturile prin care am incercat sa ma descarc si sa scor din mine tot ce era rau, toate gandurile negre.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)





