![]() |
| Lacrimi in desert, o pictura in ulei ep panza despre suferinta din Siria si din alte zone macinate de razboi |
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta lacrimi. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta lacrimi. Afișați toate postările
vineri, 26 august 2016
Lacrimi in desert
luni, 25 ianuarie 2016
Lacrimi si flori
Am creat aceasta pictira fiind inspirata de versurile compuse de Venera Badea
Lacrimi si flori
S- a aplecat salcamul
sa stearga lacrimile
dorului...
O lacrima…o floare
Acoperind trupul
cu dorul tau,
cu mangaierea ta…
Cu sufletul plin de iubire
ochii tai
Stralucind in noapte,
in adierea vantului
Alunga lacrima
linistea intunericului
spulberand
Lacrimi si flori
S- a aplecat salcamul
sa stearga lacrimile
dorului...
O lacrima…o floare
Acoperind trupul
cu dorul tau,
cu mangaierea ta…
Cu sufletul plin de iubire
ochii tai
Stralucind in noapte,
in adierea vantului
Alunga lacrima
linistea intunericului
spulberand
duminică, 5 aprilie 2015
Lacrimi pentru cea care a plecat
![]() |
| Lacrimi, pictura ulei pe panza |
vineri, 27 iunie 2014
sâmbătă, 12 aprilie 2014
Fiecare fulg de nea e o lacrima de a mea
Ieri ascultand muzica din vremuri mai bune ce au apus mi-a venit ideea sa fac acest desen in acord cu frigul anormal pentru luna aprilie. Aceasta este melodia care m-a inspirat, o melodie ce se potriveste atat cu vremea iernatica cat si cu starea mea interioara.
vineri, 8 februarie 2013
Aripi in zbor in ploaia de lacrimi
duminică, 6 noiembrie 2011
Lacrimi de toamna
Acesta este un desen de toamna care transmite un sentiment tomnatic de tristețe pe care l-am acut azi, un chip trist ca si natura toamna, o privire veșteda precum frunzele ce cad din copaci si lacrimile care curg ca si picăturile de ploaie
Abonați-vă la:
Postări (Atom)





