Se afișează postările cu eticheta simona. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta simona. Afișați toate postările

joi, 4 iulie 2013

Surorile gemene Chirila si Simona, fata din vis, desen in creion din 2002

Azi, rasfoind desenele vechi am dat peste acest desen in creion pe care l-am facut cand aveam 16 ani, desenandu-ma pe mine alaturi de sora geamana pe care mi-as fi dorit sa o am si Simona, fata inalta si subtire cu parul lung si negru si ochii albastrii care aparea foarte des in visele mele. Mereu mi-am dorit sa am o sora geamana care sa gandeasca la fel ca mine, sa avem preocupari comune, sa fim mereu unite, sa functionam ca o echipa sustinandu-ne una pe alta in tot ce facem. In acest desen noi surorile o iubim amandoua pe Simona fara sa fim geloase, pentru ca noi doua formamun intreg, nimic nu ne poate separa. Despre Simona am mai scris, era o fata cam de varsta mea care aparea in multe dintre visele mele din adolescenta dar deobicei mergea pe strada iar eu o priveam din spate in timp ce pentru ea eu nu existam, nu intorcea capul, nu-mi vorbea, era rece si distanta cu mine. Nu am cunoscut-o niciodata in viata mea de zi cu zi

duminică, 17 iunie 2012

"Fata din vis" se pregateste pentru expozitia din Herastrau

Floarea vietii, pictura ulei pe panza dimensiuni 50x100 cm
Acest tablou in ulei pe panza intitulat "Floarea vietii" in care apaer fata pe care o tot visam acum 10 ani desi nu am intalnit-o niciodata va fi expus in Herastrau incepand cu data de 29 Iunie. Azi am facut ultimele modificari la floar si la galaxie.
Related Posts with Thumbnails