Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
luni, 20 octombrie 2014
Oul raului, pictura noua pentru Haloween
Mai jos este primul ou al raului, o pictura in tempera pe care am creat-o pe vremea cand aveam 17 ani si am vandut-o in aceasta vara.
duminică, 30 octombrie 2011
Arta macabra si întunecata - Niște desene si picturi horror pentru noaptea de Halloween
Pentru ca tot se apropie noaptea de Halloween m-am gandit sa postez si creatiile mele mai intunecate, majoritatea realizate in perioada 2003-2004, o perioada mai trista pentru mine cand imi exprimam tristetea si gandurile negre prin arta si gandindu-ma la moarte boala distrugere si ce e mai rau desenam cimitire, morti ce se descompun oua ale raului viermi, monstrii spanzurati, oase si multe alte lucruri infioratoare.
