Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
miercuri, 20 ianuarie 2016
O pictura despre iubire si viata in univers este expusa la Cercul Militar National in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici Bucuresti
vineri, 20 februarie 2015
Salonul de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu poate fi vizitat pana pe 1 martie
marți, 17 februarie 2015
Salon de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu la Cercul Militar National, sala ronda
luni, 16 februarie 2015
O foca singura si trista la Cercul Militar National
duminică, 18 ianuarie 2015
Pestera inghetata de pe alta planeta la salonul de iarna de la Cercul Militar National
sâmbătă, 15 decembrie 2012
Salonul de iarna din Herastrau
Azi a avut loc vernisajul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti in Herastrau, unde puteti vedea si doua dintre tablourile mele. Expozitia poate fi vizitata pana pe 10 ianuarie
vineri, 14 decembrie 2012
Planeta inghetata si un peisaj la salonul de iarna din Herastrau, galeria AAPB
Acest peisaj de pe o planeta inghetata va fi expus la galeria AAPB din Herastrau pana pe 10 ianuarie, la fel ca si tabloul de mai jos. Vernisajul va avea loc maine la ora 13. Va astept sa vizitati expozitia oraganizata de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti
joi, 12 ianuarie 2012
Salonul de iarna din Herastrau se prelungeste pana pe 9 februarie 2012
Va astept in Herastrau, la pavilionul B. Daca nu stiti cum sa ajungeti harta e mai jos.
sâmbătă, 10 decembrie 2011
Azi ma gasiti in Herastrau
Azi pana la ora 17 voi fi in Herastrau la pavilionul B unde sunt expuse tablourile mele cu Afrodita dand viata statuii Galatea si doua femei superbe intr-un decor cosmic. Va astept la expozitie.
sâmbătă, 3 decembrie 2011
Lucrarile mele pot fi admirate in Herastrau pana pe 12 ianuarie
Lucrarile mele "O fantezie" si "Afrodita dand viata statuii Galatea" sunt expuse la pavilionul B din Herastrau si pot fi admirate in fiecare zi pana pe 12 ianuarie in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti. Salonul anual de care vorbeam in postarile anterioare a fost coloasat cu salonul de iarna.
Pentru cine nu stie cum sa ajunga acolo harta e mai jos.
Mai jos sunt niste imagini de la vernisajul care a avut loc azi.
In aceste imagini sunt tablourile mele expuse alaturi de lucrari semnate Cristina Radulescu si Constantin Tanislav.





















