Se afișează postările cu eticheta salon de iarna. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta salon de iarna. Afișați toate postările

miercuri, 20 ianuarie 2016

O pictura despre iubire si viata in univers este expusa la Cercul Militar National in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici Bucuresti


Pictura de mai sus poate fi vazuta la  Cercul Militar National, sala ronda pana pe 31 ianuarie. Lucrarea este expusa in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici Bucuresti.

Vernisajul expozitiei va avea loc maine la ora 16

vineri, 20 februarie 2015

Salonul de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu poate fi vizitat pana pe 1 martie

Ieri a avut loc vernisajul salonului de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu la Cercul Militar National, sala ronda. Expozitia din care face parte si foca mea poate fi vizitata pana pe 1 martie. Mai jos sunt cateva imagini de la vernisaj, pentru cine nu a reusit sa ajunga.


marți, 17 februarie 2015

Salon de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu la Cercul Militar National, sala ronda

Foca mea singura si trista ce priveste aurora boreala este expusa la Casa Centrala a Armatei, sala ronda, in cadrul salonului de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu, Va astept la vernisaj joi, 19 februarie la ora 17. Expozitia Ramane deschisa pana pe 1 martie. Intrarea e libera.


luni, 16 februarie 2015

O foca singura si trista la Cercul Militar National

Aceasta foca este expusa la Cercul Militar National, sala ronda, in cadrul salonului de iarna organizat de cenaclul Tuculescu. Expozitia va ramane deschisa pana pe 1 martie. Va astept joi, 19 februarie la ora 17 la vernisaj

duminică, 18 ianuarie 2015

Pestera inghetata de pe alta planeta la salonul de iarna de la Cercul Militar National

Acest tablou este expus in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti la Cercul Militar National Bucuresti, sala foaier. Vernisajul expozitiei va avea loc maine, 20 ianuarie, la ora 16 30. Expozitia ramane deschisa pana pe 1 februarie.

sâmbătă, 15 decembrie 2012

Salonul de iarna din Herastrau

Artista Corina Chirila cu doua tablouri de iarna expuse in He3rastrau Corina Chirila la salonul de iarna 2012 Cornulete Discursul lui Mihai Boroiu Floare comestibila Fotografie0866 Fotografie0867 Masa de la vernisaj Mihai Boroiu si Dumitru Nicolae Chilia Planeta inghetata si un peisaj de iarna la salonul de iarna din Herastrau Salonul de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti Herastrau 2012 Sculpturile lui Mihai Boroiu Tablouri de Corina Chirila la salonul de iarna 2012

Azi a avut loc vernisajul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti in Herastrau, unde puteti vedea si doua dintre tablourile mele. Expozitia poate fi vizitata pana pe 10 ianuarie

vineri, 14 decembrie 2012

Planeta inghetata si un peisaj la salonul de iarna din Herastrau, galeria AAPB

Frozen planet painting - Planeta inghetata pictura

Acest peisaj de pe o planeta inghetata va fi expus la galeria AAPB din Herastrau pana pe 10 ianuarie, la fel ca si tabloul de mai jos. Vernisajul va avea loc maine la ora 13. Va astept sa vizitati expozitia oraganizata de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti

Peisaj lacustru de iarna

joi, 12 ianuarie 2012

Salonul de iarna din Herastrau se prelungeste pana pe 9 februarie 2012

Inca mai puteti admira tablourile mele "O fantezie" si "Afrodita si Galateea" expuse in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti la pavilionul expozitional B din Herastrau care va ramane deschis pana pe 9 februarie 2012. Accesul in sala de expozitie este liber. Tablourile sunt de vanzare si daca va plac le puteti cumpara.
Va astept in Herastrau, la pavilionul B. Daca nu stiti cum sa ajungeti harta e mai jos.

sâmbătă, 10 decembrie 2011

Azi ma gasiti in Herastrau


 Azi pana la ora 17 voi fi in Herastrau la pavilionul B unde sunt expuse tablourile mele cu Afrodita dand viata statuii Galatea si doua femei superbe intr-un decor cosmic. Va astept la expozitie.

sâmbătă, 3 decembrie 2011

Lucrarile mele pot fi admirate in Herastrau pana pe 12 ianuarie


 Lucrarile mele "O fantezie" si "Afrodita dand viata statuii Galatea" sunt expuse la pavilionul B din  Herastrau si pot fi admirate in fiecare zi pana pe 12 ianuarie in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti. Salonul anual de care vorbeam in postarile anterioare a fost coloasat cu salonul de iarna.
Pentru cine nu stie cum sa ajunga acolo harta e mai jos.

Mai jos sunt niste imagini de la vernisajul care a avut loc azi.


 In aceste imagini sunt tablourile mele expuse alaturi de lucrari semnate Cristina Radulescu si Constantin Tanislav.


Related Posts with Thumbnails