Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta galeria Labyrinth. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta galeria Labyrinth. Afișați toate postările
joi, 26 martie 2015
Puteti vedea lupul dacic, ulicioara lui Eminescu si portretul lui Burebista alaturi de sfinx la galeria Labyrinth pana pe 23 aprilie
Cele 3 lucrari traman expuse pe simezele galeriei Labyrinth, in cadrul expozitiei "Romania, oameni si locuri" pana pe 23 aprilie
Mai jos este discursul criticului de arta Marius Tita urmat de o mica demonstratie de aranjamente florale.
luni, 23 martie 2015
3 dintre lucrarile mele participa la expozitia "Romania, oameni si locuri" de la galeria Labyrith
Lupul dacic, o lucrare despre asemanarea dintre sfinxul din Bucegi si un dac tarabostes si o natura statica cu specific romanesc participa la expozitia "Romania, oameni si locuri" de la galeria Labyrith.
Va astept la vernisaj maine la ora 18.
Mai jos gasiti harta
Va astept la vernisaj maine la ora 18.
Mai jos gasiti harta
Abonați-vă la:
Postări (Atom)





