Acestea sunt figurinele pe care le-am facut ieri la Incubator 107
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta modelaj. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta modelaj. Afișați toate postările
duminică, 16 martie 2014
duminică, 6 martie 2011
Piramida pentagonala si sfinxul de pe Marte din lut
Acum cativa ani am luat o bucata de lut si l-am modelat sub forma celor mai cunoscute constructii din zona Cydonia de pe Marte, un sfinx si o piramida pentagonala pe care martienii le-au construit in trecutul indepartat cand pe Marte exista viata si o civilizatie mai avansata decat a noastra.
Un sfinx pe care l-am realizat cand aveam 16 ani
Acesta este un sfinx din lut pe care l-am realizat cand aveam 16 ani. Atunci a fost cea mai prolifica perioada din viata mea. In anii 2002 si 2003 am realizat cele mai multe desene si pricturi la care se mai adauga si cateva creatii tridimensionale.
Sfinxul din Bucegi facut din lut
Pe langa miile de desene si picturi mai am si cateva creatii tridimensionale pecare le-am facut modeland lutul. Mi-ar fi placut sa ma ocup si de sculptura dar nu am materialul si ustensilele necesare.
Aceasta este o replica in lut a sfinxului din Bucegi. Sfinxul din Bucegi a fost realizat in aceeasi perioada in care a fost realizat si cel din Egipt si a fost venerat de daci dar din pacate s-a deteriorat si probabil ca s-a si tras in el in primul razboi mondial si din acest motiv nasul si partea dreapta a fetei sfinxului lipsesc.
Aceasta este o replica in lut a sfinxului din Bucegi. Sfinxul din Bucegi a fost realizat in aceeasi perioada in care a fost realizat si cel din Egipt si a fost venerat de daci dar din pacate s-a deteriorat si probabil ca s-a si tras in el in primul razboi mondial si din acest motiv nasul si partea dreapta a fetei sfinxului lipsesc.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)











