Se afișează postările cu eticheta dragobete. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dragobete. Afișați toate postările

miercuri, 24 februarie 2016

Focul pasiunii, o pictura fluorescenta despre iubire ce poate fi admirata sa la Cercul Militar National si azi, de dragobete

Azi este dragobetele, ziua in care noi romanii sărbătorim iubirea. Azi m-am gandit sa repostez una dintre picturile mele avand ca tema iubirea, Focul pasiunii, o pictura fluorescenta ce poate fi admirata la Cercul Militar National, sala ronda, pana duminica

luni, 20 februarie 2012

Desene si ganduri pentru luna iubirii

Se spune ca februarie este luna iubirii. In februarie fiecare popor sarbatoreste iubirea in felul sau, incepand cu dragobetele nostru si alte sarbatori poplare si terminand cu kitchoasa sarbatoare americana a sfantului Vanlentin. Chiar si in natura luna februarie este luna iubirii, aceasta fiind perioada de imperechere pentru foarte multe specii. Luna februarie face trecerea de la iarna la primavara fiind luna cand toata natura incepe sa se trezeasca la viata si iubirea infloreste si nu intamplator oamenii au ales zile din luna februarie pentru a sarbatori iubirea si popoare diferite, fara schimburi culturale intre ele, sarbatoresc iubirea in aceasta perioada, datele fiind destul de apropiate.
Pentru ca suntem in luna iubirii m-am gandit sa trec in revista cateva dintre creatiile mele avand ca tema iubirea, doar o parte din ele pentru ca am mii si mii de nuduri si alte desene pe care le-am facut gandindu-ma la iubirea pe care nu pot sa o am din cauza societatii intolerante in care traiesc, permitandu-mi doar sa visez la ea.









































O parte dintre aceste desene si picturi sunt expuse la Casa Matasari, pe strada Matsari nr 17, aproape de sediul PRO TV, unde puteti sa le vedeti pana la sfarsitul lunii februarie.






Related Posts with Thumbnails