Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta salonul anual. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta salonul anual. Afișați toate postările
sâmbătă, 3 decembrie 2011
Lucrarile mele pot fi admirate in Herastrau pana pe 12 ianuarie
Lucrarile mele "O fantezie" si "Afrodita dand viata statuii Galatea" sunt expuse la pavilionul B din Herastrau si pot fi admirate in fiecare zi pana pe 12 ianuarie in cadrul salonului de iarna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti. Salonul anual de care vorbeam in postarile anterioare a fost coloasat cu salonul de iarna.
Pentru cine nu stie cum sa ajunga acolo harta e mai jos.
Mai jos sunt niste imagini de la vernisajul care a avut loc azi.
In aceste imagini sunt tablourile mele expuse alaturi de lucrari semnate Cristina Radulescu si Constantin Tanislav.
Azi la ora 13 va astept la vernisajul salonului anual din Herastrau
Aceste tablouri vor putea fi admirate la pavilionul B din Herastrau incepand de azi. Vernisajul are loc azi la ora 13
Pentru cei care nu stiu cum sa ajunga acolo am atasat aceasta harta la postare.
Va astept la ora 13 la pavilionul expozitional B
vineri, 2 decembrie 2011
Galatea mea, oare unde o fi ea?
Tabloul meu cu Afrodita dand viata statuii Galatea participa la salonul anual organizat de Asociatia Artistilor Plastici in pavilionul expozitional B din Herastrau. Acest tablou ma reprezinta pentrun ca la fel ca si Pygmalion am si eu Galatea mea pe care o transpun in fiecare creatie si de care sunt atat de indragostita incat as face orice ca sa o pot transforma intr-o femeie in carne si oase care sa fie mereu alaturi de mine
Ma intreb mereu oare unde o fi Galatea mea si daca o voi intalni vreodata. Poate ea exista undeva intr-un colt al acestei lumi si ma asteapta si ea pe mine. De la 14 ani ma tot gandesc la ea si nutresc speranta ca intr-o zi o voi gasi. Pana atunci ea va fi mereu prezenta in gandurile si in creatiile mele si ma voi gandi mereu la ea, cat de frumos ar fi sa o pot imbratisa, sa o pot saruta.
Ma intreb mereu oare unde o fi Galatea mea si daca o voi intalni vreodata. Poate ea exista undeva intr-un colt al acestei lumi si ma asteapta si ea pe mine. De la 14 ani ma tot gandesc la ea si nutresc speranta ca intr-o zi o voi gasi. Pana atunci ea va fi mereu prezenta in gandurile si in creatiile mele si ma voi gandi mereu la ea, cat de frumos ar fi sa o pot imbratisa, sa o pot saruta.
joi, 1 decembrie 2011
O fantezie si Afrodita dand viata statuii Galateea participa la salonul anual din Herastrau
Tablourile "O fantezie" si "Afrodita dand viata statuii Galatea" vor participa la salonul anual organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti in Herastrau. Vernisajul va avea loc sambata. Inca nu s-a stabilit ora. O sa revin cu detalii.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)









