Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta dumnezeu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta dumnezeu. Afișați toate postările
duminică, 22 februarie 2015
Ochiul lui Dumnezeu, iarna si structurile vii
Am facut acest desen azi. Recunosc ca ideea nu-mi apartine. Am fost inspirata de tabloul "Visul" expus la salonul de iarna organizat de Cenaclul Tuculescu la Cercul Militar National, sala ronda.
sâmbătă, 4 mai 2013
Lumina sarbatorilor pascale la Cercul Militar National
Maine, de sfanta sarbatoare de Paste, puteti vedea ochiul lui Dumnezeu la Cercul Militar National, sala ronda. Tabloul meu care prezinta iubirea care ne uneste sub lumina protectoare a lui Dumnezeu este expuis acolo pana pe 12 mai
luni, 29 aprilie 2013
Dragoste, unitate si Dumnezeu
Puteti admira acest tablou reprezentand dragostea pe care toti o cautam, dragostea si unitatea spre care orice fiinta vie tinde. dragostea divina, ocrotita de lumina violet si de ochiul cosmic al lui Dumnezeu, la sala ronda de la Cercul militar National
vineri, 17 aprilie 2009
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

