Se afișează postările cu eticheta byblos. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta byblos. Afișați toate postările

joi, 16 mai 2013

Si cinematograful din Herastrau a fost desfiintat

In momentul de fata Herastraul e un loc mort din punct de vedere cultural. Cinematograful zace in paragina, galeriile de arta sunt inchise si cartile au disparut de pe Aleea Cartii. Primul desfiintat a fost cinematograful care dupa ce a fost vandut si transformat intr-un restaurant care a dat faliment a ajuns o ruina si acum si galeriile de arta de la pavilioanele A si B au aceeasi soarta. raboiul anticultural din Herastrau loveste atat in artisti cat si in oamenii care dupa o zi grea de munca sau in weekend simt nevoia sa se relaxeze in parc, sa vada un film sau un spectacol, sa citeasca o carte sau sa admire o expozitie de pictura In speranta ca impreuna vom salva aceasta oaza de cultura din Herastrau va rog sa semnati petitia pentru redeschiderea galriilor de arta din Herastrau
Related Posts with Thumbnails