Se afișează postările cu eticheta din adolescenta. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta din adolescenta. Afișați toate postările

miercuri, 10 februarie 2010

Cele trei gratii, una dintre primele mele creații din adolescenta

Cele3 gratii

Aceasta este una dintre primele mele picturi. Am realizat-o in toamna anului 2000, când aveam 14 ani. Așa vedeam eu atunci cele trei gratii, cele trei rase umane intr-un cadru cosmic, inaltandu-se spre stele

O alta creație din adolescenta

Untitled-Scanned-02

Aceasta este o alta creație din adolescenta, o pictura pe care am realizat-o intr-un moment de singurătate, o alta imagine a iubitei mele ireale plutind printre stele si galaxii, o alta reprezentare a celei pe care Mihai Eminescu o numea “Femeie intre stele si stea intre femei”

Iarna sufletului meu

Iarna-11

Aceasta este o alta creație din adolescenta. Si atunci ca si acum in sufletul meu era iarna, o iarna grea ce îmi îngheța inima. Si atunci ca si acum visam la o muza care sa alunge iarna grea a singuratatii si sa aducă primăvara in sufletul meu.Atât de singura eram atunci, singura cum sunt si acum, si tot ce puteam sa fac era sa aștern chipul ei luminos pe cerul peisajului de iarna din sufletul meu

Un vis adolescentin de iubire

IubireCosmica

Am realizat aceasta pictura când aveam 15 ani si la fel ca si acum simțeam nevoia de a iubi si de a fi iubita.

Acesta este unul dintre visele mele adolescentine de iubire, o viziune a iubiri cosmice ce depaseste sfera vieții de zi cu zi. Așa mă vedeam eu atunci, plutind printre stele alături de iubirea mea imaginara.

Eram o adolescenta visătoare atunci. Visam la ceva atât de frumos incat nu poate fi atins niciodată in viața asta cenușie si banala. Si acum chiar daca au trecut atatia ani nu m-am schimbat mult fata de atunci. Si acum mai păstrez in suflet acea visare, acel ideal, acea muza de care sunt atât de îndrăgostita.

Related Posts with Thumbnails