Desenul de mai sus, al elevei Ana-Alexandra Dobrean de la Grupul Şcolar MIRON CRISTEA din Subcetate, judeţul Harghita, este o reproducere dupa desenul meu inspirat din poezia Si daca.. a lui Mihai Eminescu.
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta elevi. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta elevi. Afișați toate postările
vineri, 28 noiembrie 2014
miercuri, 30 aprilie 2014
Creatiile mele, sursa de inspiratie pentru elevii din ziua de azi
In urma unei cautari pegoogle am dat peste aceasta imagine si am fost surprinsa cand am gasit doua reproduceri dupa picturile mele in partea dreapta. Creatiile mele inspira tinerele generatii. Oare cati copii au realizat reprodiceri dupa desenele si picturile mele?
Mai jos sunt cele doua creatii reproduse de elevii care au participat la concursul "Visand la astri" din Bârlad, creatii pe care le-am realizat prin anul 2001, cand eram si eu ca ei.
Mai jos sunt cele doua creatii reproduse de elevii care au participat la concursul "Visand la astri" din Bârlad, creatii pe care le-am realizat prin anul 2001, cand eram si eu ca ei.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)



