Se afișează postările cu eticheta timisoara. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta timisoara. Afișați toate postările

miercuri, 29 ianuarie 2014

Visul timișorean


In aceasta dimineață am visat ca am mers cu trenul pana la Timisoara. Eram insotita de femeia pe care o tot visez desi nu o cunosc. In schita de mai sus imaginea ei este foarte clara (si sintre toate desenele de pana acum seamana cel mai mult cu ea) in timp ce eu apar ca o umbra. Am visat ca ne-am plimbat cateva ore prin oras dupa care ne-am suit intr-un tren sau autocar (nu mai tin minte exact ce era) si am plecat mai departe, nu stiu unde. Visele mele sunt ca niste papirusuri roase de timp, fragmentate, ca un puzzle cu multe elemente lipsa.
Related Posts with Thumbnails