Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta aura neagra. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta aura neagra. Afișați toate postările
luni, 9 decembrie 2013
Iubind o fiinta cu o aura neagra
Ea se lasa iubita si invaluita de aura fiintei iubite, o aura neagra, si contpindu-se cu iubirea ei ia asupra ei toata energia intunecata, toata durerea fiintei iubite pe care acum o simte si ea datorita legaturii profunde ce s-a format intre cele doua suflete. Ea isi percepe fiinta iubita si de la distanta ca pe ceva negru cu aspect de smoala si de serpi care o incolacesc si o invaluie si ar vrea sa o curete de aceasta energie neagra, sa o elibereze. Oare va reusi sau va fi si ea trasa in jos si invadata de aura neagra? Sa fie aceasta o iubire toxica? Sa fie iubirea ei un demon, o creatura a intunericului? Raspunsul este nu. Nu fiinta pe care o iubestea aceasta femeie este sursa de energie malefica. Toata energia intunecata si neagra provine din exterior de la ceilalti, toata ura lor intoarsa impotriva ei, adunata si transformata in suferinta si tristete fara margini, iar un om care sufera asa este perceput, precum ceva intunecat, urat si respingator care ar putea sa-i traga in jos si pe cei care s-ar apropia de el. Din acest motiv omul care sufera este si mai respins de ceilalti, in loc sa fie ajutat. Ea are aura neagra si incarcata de energii si sentimente negative datorita celor care nu o vor si nu o accepta printre ei. Oare de ce nu putem trai in pace, armonie si iubire? Oare de ce aceste 3 cuvinte sunt doar vorbe goale spuse chiar de cei care ne intuneca aura judecand-ne, intsigand la ura impotriva noastra, respingandu-ne, aruncandu-ne chiar ei in infern?
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
