Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta umbra. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta umbra. Afișați toate postările
sâmbătă, 25 ianuarie 2014
Dorul si umbra iubitei in departare
Ea este o enigma. O visez mereu, si imi este dor de ea desi nu o cunosc si nu am intalnit-o niciodata. Desenul ilustreaza acest sentiment pe care il traiesc. In prim plan apare un portret pe care l-am realizat gandindu-ma la femeia care e mereu alaturi de mine in visele mele, nu stiu daca e chiar ea dar la ea m-am gandit cand am facut desenul, iar undeva departe este umbra Simonei, fata pe care o visam destul de des cu ani in urma
luni, 26 august 2013
Umbra ei
Imaginea fetei din visele mele indepartandu-se de mine si pierzandu-se ca o umbra printre nori, ca o fantoma ce pluteste in eter, un desen pe care l-am facut ieri folosind doar un banal pix albastru.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

