Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta galeria irecson. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta galeria irecson. Afișați toate postările
marți, 25 noiembrie 2014
Geta Heimerl de la 6TV vorbeste despre expozitia mea in deschiderea concertului lui Gheorghe Iovu
Intoarcerea dacilor... la Galeria Irecson
Ieri, in cadrul concertului de la Galeria Irecson, Gheorghe Iovu a cantat si melodia Intoarcerea dacilor, chiar langa peretele pe care troneaza lupul meu dacic. Expozitia ramane deschisa pana pe 2 decembrie si va astept sa o vedeti.
luni, 24 noiembrie 2014
Artele vizuale se imbina in mod armonios cu muzica la Galeria Irecson
Va astept sa va delectati cu picturile mele si ale Simonei Deacu si cu muzica lui Gheorghe Iovu.
duminică, 23 noiembrie 2014
Gheorghe Iovu va concerta la Galeria Irecson maine, 24 noiembrie la ora 18
joi, 20 noiembrie 2014
Expozitia de la galeria Irecson ramane deschisa pana pe 2 decembrie
Puteti vizita expozitia "Fantezie si culoare - De la microcosmos la macrocosmos" de la galeria Irecson pana pe 2 decembrie.
marți, 18 noiembrie 2014
Vernisajul expozitiei "De la microcosmos la macrocosmos" de la Galeria Irecson
Ieri a avut loc vernisajul expozitiei "Fantezie si culoare - De la microcosmos la macrocosmos" de la galeria Irecson din palatul Agricola-Fonciera de pe Calea Victoriei.Expozitia ramane deschisa pana pe 2 decembrie.
vineri, 14 noiembrie 2014
Fantezie si culoare - De la microcosmos la macrocosmos - o noua expozitie de pictura gazduita de galeria Irecson
Tablourile mele vor fi expuse pana pe 2 decembrie la Galeria Irecson din palatul Agricola-Fonciera de pe Calea Victoriei (aproape de Piata Natiunilor Unite), alaturi de lucrarile Simonei Deacu. Vernisajul va avea loc luni, 17 noiembrie, la ora 17
Abonați-vă la:
Postări (Atom)







