Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta centrul istoric. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta centrul istoric. Afișați toate postările
vineri, 5 septembrie 2014
Tablourile mele in centrul istoric
Tablourile mele mai pot fi vazute la Palatul Bursei de la langa BNR (fosta biblioteca nationala) pana la sfarsitul lunii septembrie. Va astept sa vizitati targul Expo Bazar Art deschis zilnic pana la ora 22
marți, 4 septembrie 2012
Un peisaj din centrul istoric al Bucurestiului
![]() |
| Cladirea CEC vazuta de pe Strada Stavropoleos din centrul vachi al Bucurestiului, pictura tempera |
Pana acum am pictat foarte putine peisaje si niciodata un peisaj citadin din Bucuresti. Astazi jucandu-ma cu culorile si cu o bucata de carton de la o cutie de cereale am pictat acest peisaj de pe strada Stavropoleos din centrul vechi al Bucurestiului
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

