Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta fantezie de primavara. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta fantezie de primavara. Afișați toate postările
vineri, 23 mai 2014
Inca un desen de primavara facut cu pixul
Am facut acest desen fantezie de primavara acum cateva zile folosind 3 pixuri, unul albastru, unul rosu si unul verde
luni, 6 februarie 2012
In asteptarea primaverii - doua noi desene de primavara
Azi ninge vioscolit si iarna pare sa nu se mai termine iar eu asteptand sa vina primavara ma uit pe desenele mele de primavara. Acestea sunt cele mai noi desene din seria mea de primavara, o personificare a primaverii, un portret de primavara in creion si un desen fantezie in pix.
miercuri, 18 ianuarie 2012
Eu in bratele "Primaverii" lui Nicolae Grigorescu
Privind acest tablou mi-am adus aminte de femeia care ma insoteste in aproape toate visele mele. Aceasta fata pe care a pictat-o Grigorescu seamana foarte mult cu ea si m-am gandit sa ma desenez pe mine in bratele ei. Mai jos este ceea ce a iesit.
joi, 1 iulie 2010
Un alt desen in pix, o alta fantezie de primavara
Imi place sa-mi imaginez ca sunt imbracata intr-o rochie alba si stau pe petalele mari si catifelate ale unei flori albe asteptand sa vina EA, printesa mea cu aripi de fluture si plete negre in care acre se prind fluturi albastrii si sa ma ia in zborul ei.
Prin intermediul acestui desen in pix pe care l-am realizat saptamana trecuta am incercat sa pun pe hartie aceasta fantezie.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)




