Nascut din intunericul gandurilor negre, oul raului adaposteste viermii, boala, sangele ce curge, oasele si putreda carne, fiind o imagine a degradarii, a mortii si a putrefactiei. Oul raului este o structura biologica aflata in disolutie ce moare incet raspandind moartea in jur si inghitind viata precum o gaura neagra, o parte din infern ce naste boala, durere si suferinta.
Mai jos este primul ou al raului, o pictura in tempera pe care am creat-o pe vremea cand aveam 17 ani si am vandut-o in aceasta vara.
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta oul raului. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta oul raului. Afișați toate postările
luni, 20 octombrie 2014
luni, 16 decembrie 2013
Oul raului si materia neagra
Acest desen descrie sentimentele mele din seara asta, sentimente intunecate, o imagine a raului ce curge si pare sa nu se termine, suferinta, necazul, durerea, toate curgand precum smoala dintr-un oul al raului, o imagine a dureri pe care o vad pretuntindeni in jurul meu in ultimul timp, atat de multa materie neagra, atat de multa energie negativa incat ma copleseste si ma tem sa nu ma doboare si pe mine.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

