Se afișează postările cu eticheta femeia pesterii de gheata. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta femeia pesterii de gheata. Afișați toate postările

sâmbătă, 26 noiembrie 2011

Aurora boreala pe o planeta inghetata

Aceasta este o pictura pe care am facut-o cand aveam 16 ani dar am imbunatatit-o acum, un peisaj polar, rece, de iarna, o aurora boreala pe o planeta inghetata

duminică, 28 noiembrie 2010

Cum se realizează un desen in pix – Eu făcând desenul “femeia peșterii de gheata”

Ieri am m-am filmat in timp ce făceam un desen in pix

Acesta este desenul pe care l-am realizat folosind doar un pix albastru si unul roșu.

CaveWoman-01

Am mai folosit si niște creioane colorate. Mai jos este varianta finala.

CaveWoman-02

Am intitulat acest desen “Femeia peșterii de gheata” si prin el am încercat sa transmit  răceala pe care am simțit-o de atâtea ori. Ea este frumoasa dar rece, rece ca o peștera de gheata, rece ca o iarna grea si răceala ei mă doare.

Related Posts with Thumbnails