Se afișează postările cu eticheta ploaie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ploaie. Afișați toate postările

duminică, 15 martie 2015

O plimbare romantica dupa ploaie

Intr-o dimineata am visat ca eram intr-un oras cu strazi mari si multi copaci si ma plimbam alaturi de o fata de varsta mea, putin mai inalta decat mine. Ploaia se oprise si era atat de placut incat nju am putut uita cel vis. Acum cateva zile am facut o pictura prin care am redat ceea ce am visat

duminică, 30 iunie 2013

Un model de incaltaminte pentru ploaie

In aceasta dimineata am visat ca eram intr-un oras necunoscut si m-a prins ploaia si in apropierea unui pod am vazut ca nivelul apei era atat de ridicat incat strada era inundata. Dupa ce am trecut podul am intrat intr-un magazin si am vazut aceste cizme din cauciuc cu partea de jos transparenta si partea de sus cu gaurele in forma de stea cu 5 colturi, dupa care am intragt intr-o consignatie unde lasasem cateva tablouri si am aflat ca cei de acolo le-au vandut si au luat ei toti banii si eu nu m-am ales cu nimic.

luni, 24 iunie 2013

O plimbare prin ploaie si un vis de iubire

Samabata dimineata am visat ca eram cu iubita mea intr-un oras care semana cu Bucurestiul dar parca nu era. Ne plimbam amandoua prin ploaie tinandu-ne de mana pe o strada care imi amintea de bulevardul Kiseleff dar era mai mare. Eram atat de fericita ca sunt cu ea incat nu-mi mai pasa de ploaie. Un singur lucru nu mi-a ramas in memorie din visul meu, chipul ei. Nu stiu cum se face ca de mulet ori uit exact ceea ce este mai important din visele mele. Tin minte doar ca era putin mai inalta decat mine si o percepeam ca pe o prezenta foarte placuta. Azi, simtindu-ma iar singura mi-am adus aminte de acest vis si am facut pictura de mai sus in care apar eu (in dreapta) tinandu-ma de mana cu ea, doua umbre pline de mister pierdute pe strazile ude precum doua fantome. Oare cine o fi ea? Oare cand o sa apara curcubeul mult asteptat dupa ploaia lunga si rece din viata mea? Azi, intr-o mizerabila zi de concediu obligatoriu conform noului cod al muncii, in care ar fi trebuit sa ma distrez, sa ma simt bine, sa ma plimb, sa calatoresc, am stat numai in casa am fost plouata toata ziua si am si plans gandindu-ma la iubire pe caer nu imi este permis sa o am si la singuratatea in care ma afund ca in nisipurile miscarore, ca intr-o mocirla, si in care probabil ca ma voi afunda si mai rau in concediu, motiv pentru care nici nu vreau sa-mi iau concediu cel putin un an de acum inainte si as fi in stare sa muncesc si de Craciun doar ca sa uit.
Related Posts with Thumbnails