Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta portret de toamna. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta portret de toamna. Afișați toate postările
joi, 1 noiembrie 2012
Inca doua desene de toamna in creion
Am facut aceste desene la locul de munca (care nu are nicio legatura cu activitatea mea artistica si nici cu studiile mele), in timp ce asteptam sa-mi vina piesele pentru control vizual
duminică, 19 august 2012
Portret de toamna in creion
Etichete:
desen,
desen in creion,
desene in creion,
Desene in creion cu fete,
portret,
portret de fata,
portret de toamna,
portrete,
portrete in creion,
toamna
joi, 1 decembrie 2011
Portretul Demetrei pictat cu cafea
Ieri am folosit o cafea nemțeasca foarte amara făcuta la ibric ca sa pictez acest portret de toamna al zeiței Demetra.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

