Se afișează postările cu eticheta salonul de toamna. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta salonul de toamna. Afișați toate postările

vineri, 6 octombrie 2017

Salon de toamna AAPB 2017

Ieri a avut loc vernisajul salonului de toamna deschis pana pe 19 octombrie la sediul AAPb de pe Gheorghe Pop de Basesti nr 37. In cadrul acestui salon este expusa si cea mai noua lucrare din seria mea "Emotie de toamna", o serie de lucrari inspirate din poezia lui Nichita Stanescu.
In deschidere au vorbit Dumitru Nicolae Chilia, Aristotel Bunescu si Vergil Cojocaru Cover.



joi, 28 septembrie 2017

O noua Emotie de toamna la salonul de toamna AAPB

Ieri am pictat lucrarea de mai sus, cea mai noua din seria inspirata din poezia Emotie de toamna a lui Nichita Stanescu. Lucrarea va participa la salonul de toamna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti la sediul de pe str Gheorghe Pop de Basesti nr 37.

In filmuletul de mai jos ma puteti vedea pictand cea mai noua " Emotie de toamna"

marți, 29 septembrie 2015

Fragila iubire dintre doua femei la salonul de toamna organizat de Cenaclul Tuculescu la Cercul Militar National

Fragila iubire dintre doua femei la salonul de toamna de la Cercul Militar National

29.09.2015
19:38



Ele sunt amandoua atat de fragile si de vulnerabile in vantul tomnatic, pe un teren nesigur. Avandu-se doar una pe alta ele se contopesc intr-o imbratisare. Oare va rezista iubirea lor sau se vor prabusi amandoua asa cum se prabuseste totul in jurul lor? Poate supravietui iubirea lor intr-o lume atat de dura si potrivnica?
Am imortalizat aceasta poveste in doua lucrari: o pictura cu cafea si tabloul de mai sus, expus pana pe 11 octombrie la Salonul de toamna organizat de Cenaclul Tuculescu la Cercul Militar National.

sâmbătă, 22 septembrie 2012

Salon de toamna cu tema Toamna satului romanesc

Toamna satului romanesc, pictura facuta cu cafea
Acest tablou pictat cu cafea este expus la galeria AAP din Herastrau, in carul salonului de toamna cu tema "toamna satului romanesc" organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti, unde poate fi vazut pana pe 4 octombrie.
Mai jos sunt cateva imagini de la vernisajul care a avut loc azi.








vineri, 21 septembrie 2012

Puteti vedea vacuta mea la galeria AAPB din Herastrau incepand de maine

Acest tablou pictat cu cafea participa la salonul de toamna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti si va putea fi vazut la galeria AAPB din Herastrau incepand de maine. Vernisajul va avea loc maine la ora 12

duminică, 16 septembrie 2012

Toamna satului romanesc

Toamna satului romanesc, pictura facuta cu cafea
Am facut acest tablou intitulat "Toamna satului romanesc" in aceasta dimineata folosind doar cafea. Tabloul   participa la salonul de toamna organizat de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti si va fi expus la galeria AAP din Herastrau incepand cu 21 septembrie.

joi, 10 noiembrie 2011

Si a fost si salonul de toamna

Tablouri expuse la salonul de toamna al asociatiei  artistilor plastici - 2011 Salonul de toamna din herastrau - Ultima zi Rapirea Persephonei in ultima zi a salonului de toamna din Herastrau organizat de aapb Rapirea zeitei Kore la salonul de toamna organizat de asociatia artistilor plastici din Bucuresti 2011

Azi s-a terminat salonul de toamna din Herăstrău. Tabloul meu cu Rapirea Persephonei nu s-a vândut si a trebuit sa-l iau înapoi. E trist ca din cauza crizei economice arta nu se mai vinde aproape deloc. Foarte rar tablourile expuse in Herăstrău la saloanele Asociației Artiștilor Plastici ajung sa se vanda. Criza economica sau mai corect spus razboiul economic făcut de FMI si de alte organizații financiare internaționale omoară atâtea domenii de activitate si ne transforma pe toți in sclavi

miercuri, 9 noiembrie 2011

Maine ma gasiti in Herastrau la Salonul de toamna al AAPB

Maine incepand cu ora 11 dimineata voi fi in Herastrau, la pavilionul B unde este expus tabloul de mai sus, Rapirea Persephonei, pictura in ulei pe panza.  Voi sta acolo toata ziua pentru ca sunt de serviciu

sâmbătă, 29 octombrie 2011

Tabloul Răpirea Persefonei este expus la pavilionul B din Herăstrău

Kore_and_Hades__s_hand_oil_on_canvas_painting_Rapirea_zeitei_Kore_fiica_Demetrei_pictura_ulei_pe_panza

Acest tablou in ulei pe pânza prin care am imortalizat momentul in care mana neagra a lui Hades o prinde pe inocenta Kore (fecioara), fiica Demetrei si o trage in lumea lui pentru a deveni Persefona, soția lui si zeița întunericului este expus la pavilionul B din Herăstrău (se ajunge acolo de la biciclete mergând pe Aleea Cartii) începând de azi pana pe 10 noiembrie. Mai jos sunt niște imagini de la vernisajul care a avut loc azi.

Corina Chirila la salonul de toamna din herastrau organizat de Asociatia Artistilor plastici din Bucuresti Rapirea zeitei Kore la salonul de toamna organizat de asociatia artistilor plastici din Bucuresti 2011 Tabloul in ulei pe panză Rapirea Persefonei al artistei Corina Chirila la salonul de toamna din Herastrau organizat de asociatia artistilor plastici Bucuresti Tabloul in ulei pe panza Rapirea Persefonei la salonul de toamna din Herastrau organizat de AAPB

Related Posts with Thumbnails