Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
vineri, 27 octombrie 2017
Vals de toamna, pictura si vin la Trattoria Romana
vineri, 6 octombrie 2017
Salon de toamna AAPB 2017
joi, 28 septembrie 2017
O noua Emotie de toamna la salonul de toamna AAPB
joi, 1 noiembrie 2012
Inca doua desene de toamna in creion
Am facut aceste desene la locul de munca (care nu are nicio legatura cu activitatea mea artistica si nici cu studiile mele), in timp ce asteptam sa-mi vina piesele pentru control vizual
duminică, 16 septembrie 2012
Toamna satului romanesc
![]() |
| Toamna satului romanesc, pictura facuta cu cafea |
luni, 3 septembrie 2012
duminică, 19 august 2012
Portret de toamna in creion
vineri, 17 august 2012
joi, 1 decembrie 2011
Portretul Demetrei pictat cu cafea
Ieri am folosit o cafea nemțeasca foarte amara făcuta la ibric ca sa pictez acest portret de toamna al zeiței Demetra.
luni, 7 noiembrie 2011
Portretul toamnei făcut din frunze de toamna
Dupa ce am cules mai multe frunze ingalbenite de toamna din Herastrau m-am gandit sa fac cu ele un portret de toamna, un chip al toamnei personificate. In imaginea de mai sus e ceea ce a iesit.
duminică, 6 noiembrie 2011
Lacrimi de toamna
Acesta este un desen de toamna care transmite un sentiment tomnatic de tristețe pe care l-am acut azi, un chip trist ca si natura toamna, o privire veșteda precum frunzele ce cad din copaci si lacrimile care curg ca si picăturile de ploaie










