Se afișează postările cu eticheta ingeri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ingeri. Afișați toate postările

sâmbătă, 22 octombrie 2011

Inger si demon – Extremele se atrag

Inger si demon desen in creion Acesta este un desen in creion pe care l-am realizat ieri si l-am intitulat “Înger si demon”, un desen reprezentând un înger pur si inocent ca îngerul blond al lui Mihai Eminescu, un inger cu aripi albe ca sufletul sau curat alături de o diavolița rea si dura cu aripi negre de liliac si o privire tăioasa in care se pot citi gândurile păcătoase, doua extreme ce se atrag si se completează reciproc.

miercuri, 10 februarie 2010

Ingerii din creatiile mele

Imi place foarte mult sa desenez si sa pictez ingeri. Ma fascineaza puritatea lor, frumusetea lor divina, nepamanteana.




Aceasta este una dintre primele mele picturi reprezentand frumusetea angelica. Am realizat-o in toamna anului 2000, cand aveam 14 ani si incepusem sa visez la ceva frumos, ceva atat de pur si de minunat incat nici arta mea nu poate reprezenta fidel acea frumusete divina.





Am realizat aceste doua picturi in liceu avand ca subiect nasterea unui inger



Acesta este ingerul curat la care visam pe la vreo 18-19 ani, atat de pura, atat de frumoasa, ascunzand pacatul in spatele inocentei.





Acesta este un desen mai nou reprezentand tot un ingeras gingas si frumos







Mereu mi-am dorit sa iubesc un inger, sa pot sa o strang in brate sa simt iubirea ei atat de curata dar stiu ca acest lucru este imposibil caci in lumea asta nu exista ingeri, iar eu sunt nevretnica de iubirea unui inger.


Ingerul meu cazut



Am realizat aceasta pictura in acuarela dupa ce am ascultat melodia "Inger de floare" de Valerica Mihali. Acesta este ingerul de floare la care visez si eu, visul meu curat, imaginea pe care o port in gand si de care sunt atat de indragostita
Related Posts with Thumbnails