Se afișează postările cu eticheta fauna urbana. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta fauna urbana. Afișați toate postările

joi, 5 septembrie 2013

In Romania cainii au mai multe drepturi decat oamenii

Poate desenul de mai sus va va soca dar m-am gandit sa-l repostez datorita situatiei actuale. Nu as fi vrut sa postez iar rahatul acesta plin de muste facut de un caine care mananca din gunoaiele din spate alaturi de sobolani dar faptul ca s-a intrecut orice limita a bunului simt si a normalitatii in ceea ce priveste problema cainilor din Bucuresti ma obliga sa o fac. E scandalos ce se intampla, mai scandalos decat desenul acesta. Desi este urat si dizagreabil acest desen intitulat "fauna urbana" arata o realitate trista, un oras napadit de caini, sobolani, muste, gandaci si tantari ce misuna printre gunoaie si excremente, un adevarat focar de infectie cultivat cu grija si ocrotit mai ceva ca o rezervatie naturala de cei care de fapt sunt dusmanii poprului si sar in sus invocand "protectia animalelor" cand cineva incearca sa curete orasul de aceasta fauna infecta dar sunt total indiferenti cand e vorba de animale utile sau de specii pe cale de disparitie. Daca de sobolani si de insecte se mai ocupa firmele de deratizare si de dezinsectie cainii sunt specie proetjata avand mai multe drepturi decat oamenii, asta in conditiile in care sunt cel putin la fel de daunatori ca si sobolanii si celelalte lighioane care misuna peste tot unde exista mizerie. Daca un japonez sau un copil nevinovat este omorat de caini nimeni nu face nimic dar daca un om indrazneste sa se apere de caini este acuzat de "cruzime impotriva animalelor", deci in tara noastra cainii sunt mai valorosi decat oamenii. Acesti cainii pot musca pe oricine, inclusiv copii, nu doar "oameni rai", transmit boli, de la limbrici pana la rabie si hidatidoza, fac zgomot noaptea si datorita lor sunt strazile pline de rahat (de aceea am desenat rahatul de mai sus) si de gunoi pe care il raspandesc cautand mancare
De fiecare data cand cineva incearca sa ia masuri si sa curete orasul de cainii omniprezenti toti iubitorii de animale care iubesc cainii pentru ca NU iubesc oamenii sar in sus si se opun in mod agresiv. Mai lipseste sa interzicem deratizarea si dezinsectia pe motiv ca si  sobalanii, mustele si tantarii "au un suflet" si este o crima sa le omoram, ce mai conteaza ca fac mizerie si transmit boli. Dar de protectia OAMENILOR cine se ocupa? Concluzia: IN ROMANIA CAINII MIZERABILI SI PLINI DE LIMBRICI SI DE MICROBI DE PE STRAZI AU MAI MULTE DERPTURI DECAT OAMENII.

luni, 15 iulie 2013

Fauna urbana sau o dedicatie pentru iubitorii de animale care se opun de fiecare data cand cineva incearca sa rezolve problema cainilor de pe strazi

Aceasta este fauna urbana compusa din caini, sobolani, muste, gandaci si tantari, fauna care se aduna in jurul gunoaielor facand orasul si mai insalubru decat este. Am facut acest desen cu cateva luni in urma pentru toti iubitorii de animale care de fiecare data cand cineva incearca sa rezolve problema cainilor de pe strazi care umplu orasul de excremente, imprastie gunoiul si musca nu numai "oamenii rai" cum zic cei care le iau apararea ci si copiii mici, biciclisti sau oameni bolnavi.
Dragi iubitori de caini si de mizerie eu zic sa nu mai facem deratizare si dezinsectie si sa pupam in bot si eventual si la orificiul diametral opus sobolanii pentru ca vorba voastra si sobolanii si mustele si gandacii si tantarii au si ele un suflet nevinovat si este o crima sa le omoram, ce conteaza ca transmit boli, noi trebuie sa fim mereu inconjurati de tot felul de vietati, incepand de la roiurile de tantari care ne inteapa si nu ne lasa sa dormim si terminand cu cainii care ne murdaresc strazile, ne transmit librici, chist hidatic, rabie si multe alte boli si ne musca copiii. Cine iubeste cainii nu iubeste oamenii
Related Posts with Thumbnails