Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta galaxia iubirii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta galaxia iubirii. Afișați toate postările
sâmbătă, 30 martie 2013
Galaxia iubirii, schita in creion
sâmbătă, 21 mai 2011
Galaxia iubirii
Tot privind acest desen in pix pe care l-am realizat acum aproape 6 ani din dorinta de a iubi si de a fi iubita, de a avea pe cineva care sa ma tina de mana si sa-mi dea senzatia ca plutim impreuna intr-un univers de iubire m-am hotarat sa-l intitulez "Galaxia iubirii", asa cum si-a intitulat si Sabin Balasa un tablou in care apare un nud intr-un decor cosmic cu o galaxie.
Aceasta este una dintre multele mele creatii in care iubirea capata o dimesiune cosmica, cele doua suflete indragostite zburand printre stele tinandu-se de mana. De fiecare data cand imi doream foarte mult sa iubesc si sa fiu iubita desenam si pictam pentru a exprima prin pictura ceea ce atunci nu aveam curajul sa exprim prin cuvinte. Era prea mare dorul de iubire si prea apasatoare singuratatea iar iubirea la care aspiram era o iubire interzisa considerata un mare pacat.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


