Se afișează postările cu eticheta peisaj cosmic. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta peisaj cosmic. Afișați toate postările

miercuri, 21 august 2013

Pamantul cu doua luni

Se pare ca in trecut planeta noastra a avut doi sateliti naturali. Ramane o enigma cand si cum a ramas planeta noastra cu o singura luna. Am facut acest desen in pix in 2011 imaginandu-mi planeta noastra cu cele doua luni pe care le-a avut in trecut

luni, 29 iulie 2013

Un peisaj de pe planeta Gliese 667Cc

Peisaj de pe exoplaneta Gliese 667Cc, pictura ulei pe panza
Am pictat acest peisaj de pe exoplaneta Gliese 667Cc ieri. Planeta face parte dintr-un sistem solar unde exista 3 planete de tipul Pamantului unde ar putea exista viata ce orbiteaza in jurul unei pitice rosii ce face partre din trioul stelat Gliese 667 format din doua pitice rosii si o stea galbena. In pictura mea pe cerul planetei apar cele trei stele si celelalte doua planete albastre asemanatoare cu planeta noastra
Related Posts with Thumbnails