Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta desen automat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta desen automat. Afișați toate postările
marți, 14 aprilie 2015
Un desen abstract plin de intelesuri
Am facut acest desen azi cu intentia de a crea ceva abstract. Nu mk-am gandit la nimic si nu am privit hartia decat dupa ce am terminat desenul si am vazut in el un capricorn, nudul unei femei si un ochi ce priveste clepsidra, simbol al scurgerii timpului. Voi ce vedeti in acest desen?
joi, 5 martie 2015
Din umbrele subconstientului
Am facut acest desen in aceasta dimineata, fara ca macar sa privesc pixul si hartia, dupa o serie de ghinioane, dupa ce m-am trezit foarte greu, cu dureri de cap si foarte obosita dimineata, am pierdut autobuzul, cand am incercat sa iau metroul m-am trezit ca ambele mele cartele de metrou sunt refuzate de aparat, desi mai aveam cateva calatorii pe ele, am vrut sa cumpar ceva si nu aveau produsul respectiv in magazin si am scapat o mai multe obiecte pe jos.
Desenul l-am facut cu pixul pe o foaie A4, dupa ce au avut loc aceste intamplari. Erau nervoasa si nelinistita in timp ce il faceam.
Voi ce vedeti in acest desen? Eu vad un craniu din porfil. Dupa ce am terminat desenul si l-am privit aceasta imagine mi-a dat fiori. O imagine sinistra s-a nascut din adancurile subconstientului meu, iar aceasta imagine ridica noi semne de intrebare
Desenul l-am facut cu pixul pe o foaie A4, dupa ce au avut loc aceste intamplari. Erau nervoasa si nelinistita in timp ce il faceam.
Voi ce vedeti in acest desen? Eu vad un craniu din porfil. Dupa ce am terminat desenul si l-am privit aceasta imagine mi-a dat fiori. O imagine sinistra s-a nascut din adancurile subconstientului meu, iar aceasta imagine ridica noi semne de intrebare
marți, 14 octombrie 2014
miercuri, 28 mai 2014
Tornade desenate cu pixul
Azi, dupa o zi lunga si foarte stresanta m-am relaxat cu o coala de hartie si un pix pe care l-am manevrat cum am simtit nevoia, fasra sa ma uit la desenul care imi iese din mana.
Mai sus este ceea ce mi-a iesit. Voi ce vedeti in acest desen?
Privind desenul dupa ce l-am facut eu am vazut multe tornade in partea de jos, piramide, dune de nisip si acoperisul unei case imundate. Mai jos este o tornada pe care am desenat-o dupa ce am facut acest desen plin de intelesuri ascunse.
Mai sus este ceea ce mi-a iesit. Voi ce vedeti in acest desen?
Privind desenul dupa ce l-am facut eu am vazut multe tornade in partea de jos, piramide, dune de nisip si acoperisul unei case imundate. Mai jos este o tornada pe care am desenat-o dupa ce am facut acest desen plin de intelesuri ascunse.
sâmbătă, 22 februarie 2014
Copacul alb, desen in creion
Am facut acest desen in timp ce ma uitam la televizor la revolutia din Ucraina si mana se misca libera pe hartie, fara sa ma uit la ceea ce dezenez
duminică, 2 februarie 2014
O creatura fioroasa
Am desenat aceasta creatura fioroasa cu o ora in urma fara ca macar sa ma uit la creion si la hartie. Ceea ce a iesit este ceva intre lupul dacic si o reptila, un animal masiv precum un munte avand duritatea stancilor si forta dinozaurilor
duminică, 30 iunie 2013
Ce vedeti in acest desen?
Eu nici macar nu m-am uitat la acest desen in timp ce l-am facut si dupa ce l-a terminat am vazut multe figuri ascunse in el. Voi ce vedeti in acest desen
marți, 11 iunie 2013
Abonați-vă la:
Postări (Atom)








