Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
marți, 1 aprilie 2014
Renasterea primaverii va asteapta sa o vedeti Salonul Florilor de la sediul AAPB
Acum tabloul este expus la sediul AAPB de pe Gheorghe Pop de Basesti nr 37 (zona foisorului de foc) in cadrul expozitiei "Salonul florilor". Expozitia este deschisa in zilele de miercuri, joi, vineri si sambata intre orele 10 si 18.
Maine ma gasiti si pe mine acolo. Va astept la expozitie.
joi, 27 martie 2014
Renasterea primaverii la sediul AAP de pe Gheorghe Pop de Basesti
vineri, 1 martie 2013
Renasterea primaverii
joi, 25 octombrie 2012
Renasterea primaverii
Am facut acest tablou in ulei pe panza intitulat “Renasterea primaverii” ieri. Tabloul este o personificare a primaverii, o tanara fata frumoasa ca o primvara cu aripi albastre de fluture, o zeita care ia nastere dintr-o floare asa cum Venera s-a nascut din va;urile marii. Tabloul acesta va fi expus la galeria AAP din Herastrau in cadrul salonului cu tema “Renasterea primaverii” din perioada de 22 februarie – 14 martie 2013







