Se afișează postările cu eticheta renasterea primaverii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta renasterea primaverii. Afișați toate postările

marți, 1 aprilie 2014

Renasterea primaverii va asteapta sa o vedeti Salonul Florilor de la sediul AAPB

Am facut acest tablou anul trecut in speranta ca il voi expune la galeria AAP din herastrau in cadrul salonului de primavara cu tema "Renasterea primaverii". Din pacate nu a fost sa fie asa, galeria AAP de la pavilionul B din Herastrau fiind inchisa in februarie 2013 la o comanda politica car nici acum nu am inteles din partea cui a venit.

Acum tabloul este expus la sediul AAPB de pe Gheorghe Pop de Basesti nr 37 (zona foisorului de foc) in cadrul expozitiei "Salonul florilor". Expozitia este deschisa in zilele de miercuri, joi, vineri si sambata intre orele 10 si 18.
Maine ma gasiti si pe mine acolo. Va astept la expozitie.



joi, 27 martie 2014

Renasterea primaverii la sediul AAP de pe Gheorghe Pop de Basesti


Mai sus este "Renasterea primaverii", o pictura in ulei pe panza prin care am redat gingasia si frumusetea florilor, primavara in culorile ei pline de viata si feminitatea. Am facut acest tablou anul trecut in speranta ca il voi expune la galeria AAP din Herastrau. Nu a fost sa fie asa dar acum tabloul este expus la sediul AAP de pe strada Gheorghe Pop de Basesti nr 37, aproape de Foisorul de Foc, in cadrul expozitiei de flori organizate de Asociatia Artistilor Plastici din Bucuresti. Vernisajul expozitiei va avea loc sambata la ora 11.



vineri, 1 martie 2013

Renasterea primaverii

Azi e 1 martie, prima zi de primavara. Uitandu-ma pe acest tablou pe care l-am facut acum cateva luni mi-am adus aminte ca lucrarea ar fi trebuit sa fie la galeria AAP din Herastrau, expusa in cadrul salonului de primavara institulat "Renasterea primaverii" dar nu a fost sa fie asa din cauza situatiei incercete in care se afla galeria de arta din Herastrau, pavilionul expozitional B. In momentul de fata sala este in renovare si nu stiu ce se va intampla cu ea dupa finalizarea lucrarilor. Sper sa nu ajunga sa fie cumparata de cine stie ce om de afaceri infect. Imi aduc aminte cate expozitii au avut loc in acea galerie de arta si cum infrumuseta ea parcul si ar fi pacat sa se desfiinteze.

joi, 25 octombrie 2012

Renasterea primaverii

Am facut acest tablou in ulei pe panza intitulat “Renasterea primaverii” ieri. Tabloul este o personificare a primaverii, o tanara fata frumoasa ca o primvara cu aripi albastre de fluture, o zeita care ia nastere dintr-o floare asa cum Venera s-a nascut din va;urile marii. Tabloul acesta va fi expus la galeria AAP din Herastrau in cadrul salonului cu tema “Renasterea primaverii” din perioada de 22 februarie – 14 martie 2013

Related Posts with Thumbnails