Pentru ca se apropie primavara m-am gandit sa repostez o parte din desenele si picturile mele de primavara
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta desene de primavara. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta desene de primavara. Afișați toate postările
luni, 17 februarie 2014
marți, 4 februarie 2014
Inca un desen de primavara
Am facut acest desen ieri folosind un pix verde, unul albastru si unul negru. Am facut desenul cu gandul la o primavara pe care o astept si nu mai vine
luni, 6 februarie 2012
In asteptarea primaverii - doua noi desene de primavara
Azi ninge vioscolit si iarna pare sa nu se mai termine iar eu asteptand sa vina primavara ma uit pe desenele mele de primavara. Acestea sunt cele mai noi desene din seria mea de primavara, o personificare a primaverii, un portret de primavara in creion si un desen fantezie in pix.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)








