Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta desen nerecomandat ipocritilor. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta desen nerecomandat ipocritilor. Afișați toate postările
luni, 21 noiembrie 2011
Inca un desen nerecomandat pitecantropilor cu conceptii hitleriste sau chiar de evul mediu, pocaitilor si ipocritilor
Acesta este un desen pe care l-am facut ieri folosind doar un pix rosu. Sunt curioasa cate injuraturi si comentarii negative o sa curga in urma acestei postari. La cat de intoleranti sunt romanii cred ca se va umple iar zona de comentarii a blogului meu de injuraturi si insulte de toate felurile dar asta nu ma impiedica sa postez asemenea desene care irita retina romanilor mult prea sfinti si curati la suflet si fara de pacat care nu au alta treaba decat sa-i judece pe altii.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
