Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta tren. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta tren. Afișați toate postările
luni, 27 aprilie 2015
Gara intalnirilor
Am facut aceasta pictura ieri pornind de la un vis care se repeta. In acest vis eu sunt in gara si stau pe peron asteptand trenul cu care vine ea, femeia care ma insoteste in multe dintre visele mele. Ea este o enigma si din acest motiv in pictura mea apare ca o umbra. Nu am intalnit-o decat in visele in care o percep mai mult ca pe o prezenta feminina calda si placuta, chipul ei nefiind clar. Am incercat de mai multe ori sa desenez portretul ei dar de fiecare data parca nu era ea in desen. Din vise imi amintesc doar ca are in jur de 30 de ani, e putin mai inalta decat mine, zvelta si cu parul saten, nu foarte lung.
marți, 21 aprilie 2015
Trenul si femeia misterioasa din visele mele
Am facut acest desen in pix cu gandul la un vis care se repeta, o calatorie cu trenul alaturi de o enigmatica prezenta feminina. Am facut desenul amintindu-mi aceste vise. Parca o vad coborand din tren, cu silueta ei zvelta, putin atletica. Parca o vad venind grabita spre mine. Oare cine ar putea fi ea?
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

