Am accentuat albastrul liniștitor al cerului si al oceanului precum si culorile curcubeului din acest desen in pix pe care l-am realizat acum câteva zile, desen care face parte dintr-o serie lunga de desene si picturi prin care am încercat sa construiesc portretul exterior dar si interior al celei pe care mereu mi-am dorit-o langa mine, lumea plina de lumina si de calm pe care o vad in ea. In ea vad soarele cu lumina si căldura lui, albastrul cerului si al marii, munții, pasările, stelele, galaxiile si curcubeul. Ea ar fi lumea mea si centrul universului meu daca nu ar fi doar o creație a mintii mele. Mai jos e prima varianta precum si creațiile mai vechi având aceasta tema minunata.
Ma numesc Corina Chirila si am inceput sa desenez si sa pictez in anul 2000, cand aveam 13 ani, fiind inspirata de poezia Dorinta de Mihai Eminescu, poezie care m-a facut sa vad cu ochii mintii acea imagine de vis si sa-mi imaginez ca sunt eu acolo in codru in locul poetului.Imi place sa desenez si sa pictez toate lucrurile la care visez si la care nu pot sa ajung. Acest blog contine creatiile mele precum si trairile din spatele lor, acele sentimente si dorinte care m-au motivat
Se afișează postările cu eticheta Lumea pe care o vad in ea. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Lumea pe care o vad in ea. Afișați toate postările
miercuri, 5 ianuarie 2011
sâmbătă, 1 ianuarie 2011
Lumea pe care o vad in EA
Albastrul cerului si al oceanului, munții, soarele cu căldura si lumina sa, stelele, galaxiile si curcubeul, pe toate le vad in EA, cea pe care o aștept de 10 ani, cea pe care mereu mi-am dorit-o langa mine.
Acesta este cel mai nou desen reprezentand-o pe EA, cea care ar fi lumea mea si centrul universului meu daca ar nu ar fi doar o creatie a mintii mele, cea care ar putea sa aducă soarele in viața mea, cea pe care îmi doresc sa o strâng in brațe si sa o simt alături in clipele mele de singurătate.
Mai jos sunt niste picturi mai vechi reprezentand-o pe EA si lumea pe care o vad in ea.
Acesta este cel mai nou desen reprezentand-o pe EA, cea care ar fi lumea mea si centrul universului meu daca ar nu ar fi doar o creatie a mintii mele, cea care ar putea sa aducă soarele in viața mea, cea pe care îmi doresc sa o strâng in brațe si sa o simt alături in clipele mele de singurătate.
Mai jos sunt niste picturi mai vechi reprezentand-o pe EA si lumea pe care o vad in ea.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)




