Se afișează postările cu eticheta un vis de iubire. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta un vis de iubire. Afișați toate postările

duminică, 20 mai 2012

Un copac cu flori albe si un vis frumos de iubire

Eu cu iubita mea din vis langa un copac cu flori albe foarte mari
Vineri am visat ca eram cu o femeie pe care am mai intalnit-o in vise desi in viata de zi cu zi nu o cunosc, o femeie in jur de 30 de ani, cu parul saten inchis de lungime medie, fata rotuda, pielea alba si fina si ochii albastrii. O tineam in brate strans si nu imi mai venea sa plec de langa ea pentru ca in bratele ei ma simteam iubita, simteam ca ma contopesc cu ea. Desi era doar un vis sentimentele erau foarte puternice, ca si cum ar fi fost real si chiar si acum imi amintesc cu placere acest vis. Noi stateam imbratisate si ne sarutam langa un copac care inflorea, un copac cu flori albe care se deschideau si cresteau, unele dintre ele fiind mult mai mari decat florile unei magnolii. Florile ajungeau si la peste 30 cm diametru si nu seamanau cu nimic din ce am vazut pana acum. Nu e pentru prima data cand visez copaci infloriti, superbi, cu flori albe si foarte mari si nu stiu cum se face ca in ultimul timp acesti copaci apar tot mai des in visele mele.
Prin desenul de mai sus am incercat sa dau viata si contur acestui vis.

duminică, 13 februarie 2011

Un alt desen din liceu, un alt vis de iubire

Acesta este un desen pe care l-am realizat la 17 ani dorindu-mi sa am langa mine o fata si sa pot sa o tin mana, ceea ce imi doresc si in aceasta duminica trista si plictisitoare.
Azi intr-o duminica plictisitoare de 13 februarie, inaintea zilei sfantului Valentin sunt iar singura si ma uit iar si iar peste miile de desene vechi pentru ca aceste desene sunt tot ce am.

sâmbătă, 28 august 2010

Un alt vis de iubire


Acesta este un alt desen pe care l-am realiat folosind un pix rosu, unul negru si cateva creioane colorate si gandindu-ma la iubirea mea imaginara. Aceasta este cea mai noua transpunere artistica a unei idei pe care o aveam de la 17 ani cand imi doream sa fiu langa o femeie frumoasa, bruneta care sa ma faca sa ma simt iubita si protejata, sa stam amandoua pe patul presarat cu petale de trandafir rosu ca flacara pasiunii.
Mai jos e o pictura in tempera din liceu pe care am realizat-o pornind de la aceleasi ganduri.


luni, 7 decembrie 2009

Un vis de dragoste, caldura si pasiune

De atatea ori imi doresc sa fiu iubita, sa simt cum caldura iubirii ma inconjoara si ma acopera. Ieri am realizat acest desen imaginandu-mi ca stau intinsa in lumina lumanarilor iar fiinta iubita e langa mine si imi alinta trupul fin cu sarutari dulci si tandre

marți, 6 octombrie 2009

Un vis de iubire

Azi am participat la o discutie despre acest sentiment minunat care este dragostea. Am fost intrebata si eu cum stau cu dragostea dar mi-a fost greu sa spun in fata colegilor de facultate ce simt eu cu adevarat pentru ca sunt foarte intoleranti. Intai am incercat sa evit intrebarea vorbind despre dragostea pentru natura dar am fost intrebata iar cum stau cu dragostea fata de sexul opus(intrebare incomoda). De atatea ori intrebarea asta m-a pus intr-o situatie destul de delicata. E greu sa vorbesti despre dragoste atunci cand esti altfel decat ceilalti si doar in vise ai aprte de acest sentiment minunat.
Am realizat acest desen acum cateva zile. Este unul dintre visele mele care se tot repeta de cativa ani. Tanara cu parul saten inchis nu este o persoana reala. Eu nu pot avea o viata reala si doar visele si desene pot umple golul din sufletul meu
Related Posts with Thumbnails